Reklama

Sukienki wieczorowe

Galeria sukienek wieczorowych

Galeria sukienek od 1 do 30 z 177 do kupienia online w kategorii Sukienki wieczorowe.

Reklama

Skromna sukienka - bon prixSkromna sukienka - bon prixCena od 129.90 zł

Sukienki wieczorowe od 1 do 30 z 177.

Reklama

Suknia wieczorowa – noc ma swoje prawa

Na szczególne okazje zakładamy szczególne kreacje. Jak sprawić by suknia wieczorowa była naprawdę wyjątkowa?

Przede wszystkim – zadbać o stosowność stroju do okazji. Gdyby nosiło się na co dzień długie, błyszczące suknie, wytworne brylantowe kolie i mocne makijaże – cóż mogłoby w nich zachwycać wieczorami?

Kobiety niekiedy suknię wieczorową, koktajlową bądź wizytową zamykają w jednej szufladce z napisem „elegancka sukienka”. Błąd. Wieczór rządzi się swoimi prawami. Kobieta w długiej, połyskliwej sukni założonej na cocktail party będzie wyglądała raczej groteskowo. Podobny efekt uzyska gdy założy taką kreację zamiast eleganckiej, ale bardziej dyskretnej sukienki wizytowej. Ważna jest tkanina, z której suknia jest wykonana. Koktajlowa sukienka może być wykonana z satyny, ale wówczas lepiej wygląda gdy jest nieco krótsza lub ma prostszy fason; dłuższą lub bardziej bogato zdobioną lepiej zostawić na wieczór. Wieczorem – obok satyny - królują tafta, jedwab, aksamit. Elegancką sukienkę bawełnianą zostawmy raczej na spotkanie służbowe lub ważne rodzinne spotkanie. Krój sukni jest także bardzo istotny – odsłonięte plecy, głęboki dekolt to domena wieczorowej kreacji – w przypadku wizytowej lub koktajlowej będzie wyglądać niestosownie lub wręcz obscenicznie. Znaczenie ma tu nie tylko sama suknia, ale i dodatki – torebka, buty, biżuteria – oraz makijaż. Za dnia bardziej dyskretny, jasny świetlisty – nocą staje się nieco tajemniczy, wyrazisty i zmysłowy. Akcesoria, które błyszczą bogactwem zdobień, są wysadzane migocącymi kamieniami bądź oprószone brokatem, powinny poczekać na wieczór by móc zalśnić pełnym blaskiem. Kunsztowna kolia założona na coctail party, a już tym bardziej na spotkanie służbowe, może zwyczajnie „bić po oczach”.

Rytuał przygotowań do wyjątkowego wieczoru powinien nieść ze sobą prawdziwie olśniewający efekt. By jednak mógł on olśniewać w pełni – warto pamiętać o podstawowych zasadach, którymi rządzi się nocne życie najbardziej wytwornych dam.

Zostań fanką

Dowiaduj się o nowych sukienkach, trendach, promocjach i wyprzedażach.